Nauka

Tematyczna strona internetowa!

Piasek dla kota

Piasek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirki dla kotów
W każdym mieszkaniu, gdzie żyje kot, powinien znaleźć się także specjalistyczny żwirek. Koty przecież załatwiają się w kuwetach, dlatego opieka nad nimi jest łatwiejsza niż gdy posiadamy pieska. W kuwecie musi znajdować się pewna mieszanina, która będzie w stanie pochłaniać to, co wydala kot. Kiedyś posiadacze kotów wypełniali kuwetki takimi mieszaninami jak stróżyny, ziemia albo papiery. Niestety są to substancje, które sprawiają, iż oczyszczanie oraz opróżnianie są mocno nieprzyjemne, a w dodatku nie niwelują brzydkiego zapachu i nie zbrylają się. A zwierzak na ogół nie będzie chciał wypróżniać się w niewyczyszczonej kuwetce – bywa, iż upatruje sobie inne czyściutkie pole. Dlatego prawidłowe wypełnienie kuwety to kluczowa sprawa nie jedynie dla kota, lecz też dla właściciela, który ma trudnić się utrzymaniem czystości. Dzisiaj stosowanie takich substancji jak wiórki lub gazety nie są już popularne, gdyż sklepy dla zwierząt proponują bardzo komfortowe wyjście, tzn. żwirki dla kotów.
Właściciele zwierzaków mają wielki wybór żwirów do kuwet. Najważniejszą cechą żwirków dla kotów jest pochłanianie zapachu i zbrylanie się, bo wtedy można w bezproblemowy sposób opróżnić kuwetę. W serwisach dla zwierząt na ogół możemy dostać aż kilka rodzajów żwirków. Zasadniczo możemy podzielić je na trzy grupy: żelowe, krzemionkowe a także żwirki bentonitowe.
Każdy z powyższych żwirków dla kota posiada inne własności i to od nas zależy, na który się zdecyduje. Wybierając podłoże zbrylające , trzeba brać pod uwagę ich atuty oraz wady.
Żwir silikonowy wyprodukowany jest z substancji o nazwie sylikat. Charakteryzuje się tym, że znakomicie pochłania koci mocz oraz gromadzi go na zawsze. Świetnie pochłania zapachy, a wtedy nie ma potrzeby codziennego wypróżniania toaletki. Minusem żwirku silikonowego jest to, że po określonym czasie przyjmuje żółtego odcienia, co może wyglądać raczej nieprzyjemnie – z tego powodu najlepiej jest wykorzystywać go w kuwetach z zamknięciem.
Podkład drewniany jest wydajny i konsekwentnie niweluje niechcianą woń. Niewątpliwą korzyścią stosowania takiego podkładów dla zwierząt okazuje się także możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (oczywiście w drobnych ilościach). Niestety taki żwirek dla kota może okazać się dość rozdrobniony i , tj. wiórki, z tego względu, zdarza się że roznosi się po domu na zwierzęcych łapkach.
Żwirek bentonitowy to dość popularny typ żwirku, który zbiera się w bryłki, a wtedy wysprzątanie po zwierzaku okazuje niezwykle dynamicznie. Możemy go zamówić w przystępnych kwotach. Idealnie wchłaniają brzydką woń. Nie można natomiast usuwać go w toalecie, ponieważ będzie na ogół skutkować to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele na ogół wsypują bentonit do worka na śmieci i wyrzucają do kosza.
Dobrze jest zdecydować się na odpowiedni żwirek dla kociaka, ponieważ znacząco ułatwia to taką opiekę nad kotem. Zagwarantowanie dobrej toalety kotom to rola posiadacza, warto jest uwzględnić propozycje, które prezentują aktualnie producenci.

źródło: żwirek dla kota w sklepie E-Pazur

Comments are closed.

Search

Popular